Întâlnire de sfârşit de an cu reprezentanţii autorităţilor publice din Giurgiu şi Ruse

Reprezentanţii administraţiei publice din Giurgiu şi Ruse s-au întâlnit ieri după-amiază în cadrul unui dineu oficial organizat de primarul municipiului Nicolae Barbu. La tradiţionala întâlnire de sfârşit de an organizată la Restaurantul Stejarul din Pădurea Bălănoaiei au participat subprefectul de Ruse, Vesko Marinov, viceprimarul Ivan Grigorov, directorul executiv al Asociaţiei “Euroregiunea Danubius”, Lili Ganceva, dar şi alţi membri din cadrul municipalităţii vecine, parteneră în diverse proiecte şi acţiuni comune.

Primăria municipiului Giurgiu, organizatoarea evenimentului, a fost reprezentată de către primarul Nicoale Barbu, viceprimarii Alexandru Vladu şi Liviu Popazu, administratorul public Emil Vucă, dar şi de către alţi angajaţi ai municipalităţii.

Invitaţii, atât cei bulgari cât şi cei români, respectiv persoane din conducerea Instituţiei Prefectului Giurgiu, a Consiliului Judeţean Giurgiu, a structurilor MAI, Crucii Roşii şi a Poliţiei Locale au fost primiţi de gazde în mod tradiţional, cu pâine şi sare.

Ultima modificare: 19.12.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Colindătorii au trecut şi astăzi pragul Primăriei municipiului Giurgiu